Çarpım tablosu nasıl ezberlenir?

313 gösterim
6 Mayıs 2012 misafir sordu
7 Mayıs 2012 düzenledi

4 Cevap

0 oy
6 Mayıs 2012 misafir cevapladı
ilk olarak 3 tane ezberleyip onları ezberledikden sonra aynı 3 er 3 er ezberlemeye devam ettirmelisin  korkma ezberlersin
0 oy
6 Mayıs 2012 misafir cevapladı
ezberlemeden yapabilirsin. önce ezberlemek istediğin belli değil. istiyorsan önce bir çarpım tablosu buL ve oraya 10 dk boyunca bak. daha sonra birine veya aynada kendi kendine söyLe. işe yarayacaktır.
0 oy
7 Mayıs 2012 misafir cevapladı
3'er 3'er daha doğrusu kaç x yapacaksan onun ritmik saymasını ezberle.zaten o çok kolay.........................AMA HEPİNİZ  YANLIŞ DİYORSUNUZ ÇÜNKÜ HİÇBİRŞEY EZBERLENMEZ,ÖĞRENİLİR!!!

DURU
0 oy
13 Mayıs 2012 misafir cevapladı
TÜRKİYE’NİN İLK PATENTLİ MATEMATİK BULUŞU
Ömer KARAMAN    Çarpım Tablosu Kolay Ezberleme Oyunu
             Saygıdeğer hocam;
        Firmamız Milli Eğitim Bakanlığının ilköğretim okullarında birçok sınıfın müfredatında yer alan (özellikle 2,-3,-4,- ve 5, sınıflarda )doğal sayılarla çarpma ve bölme işlemlerinin hızlı ve doğru bir şekilde yapılabilmesi için temel şart olan, çarpım tablosunun ezberlenmesi ile ilgili olarak çarpım tablosu ezberletici bir oyun geliştirmiş bulunmaktadır. Esasen bir buluş olup patenti firmamıza aittir. (Türk Patent Enstitüsü Patent No:2010-g224351) Dünya da ve Türkiye’de başka bir benzeri yoktur. Ülkemizin ilk patentli matematik materyali olması firmamız açısından bir övünç kaynağıdır. Bu buluş, bir çarpım tablosu ezberleme materyali ve bu materyal kullanılarak yapılan ezberleme yöntemi ile ilgilidir.
          Matematik programının içinde yer alan somut materyaller Milli Eğitim Bakanlığının dersler işlenirken kullanılması gerekli olan araç ve gereçler olarak ön görülmektedir. Dolayısıyla çarpım tablosu oyunu da okullarda ders işlenirken ya da öğrencilerin evlerinde kullanabilecekleri ve onlara çok kolaylık sağlayan bir oyundur. Somut modellerin kullanılması öğrencilerin dersi daha kolay öğrenmesine olanak sağlamaktadır. Somut modeller ve benzeri gösterim şekillerinin kullanılması öğrenme sürecini kısaltır ve kolaylaştırır. Oyunumuzun amaçları.
---öğrencilerin, çarpım tablosunu ezberlemesini kolaylaştırmaktır.
--- Çarpım tablosu ezberlenirken zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktır.
--- Çarpım tablosu ezberleme işinin eğlenceli bir şekilde yapılmasını sağlamak ve ezber zorunluluğunun öğrencide oluşturduğu psikolojik sıkıntıyı azaltmaktır.
--- Kişinin ezberleme yeteneğinin gelişimini takiptir.
         Söz konusu çarpım tablosu ezberleticisi oyunun kurumumuzda ki bütün sınıf öğretmenlerine ulaştırılması konusunda yardımınızı rica ediyorum.
     Birçok il ve milli eğitim müdürlükleri ürünümüzü inceleyip faydalı bulmuşlar bu nedenle yönetimleri dahilindeki tüm okullara tanıtılması hususunda tanıtım izni vermişlerdir. Belgelerini ve patent belgemizi internet sitemizden inceleyebilirsiniz.
   (Detaylı bilgi için www.carpimtablosuoyunu.com sitesinden ürünümüzü inceleyebilirsiniz.)
Bu ürün toplamda 100 adet kartla oynanan ve genellikle 2-3 saatlik süre içinde öğrencinin çarpım tablosunu ezberlemesini sağlayan bir oyundur. Dolayısıyla öğrencileri ikişerli gurup yaparak oyunu oynatırsak yaklaşık 5-6 ders saatinde çarpım tablosunu tüm öğrenciler ezberlemiş olacaktır. Ürünümüz özel bir kartondan imal edilmiştir ve tombalayı andıran bir oyundur. Takımı 2,5 TL olup PTT kargo ile ödemeli olarak gönderilmekte ve genellikle 3 iş günü içinde adresinize ulaşmaktadır.
                  Gözlemlerimize göre bu ürüne şu yollarla sahip olup öğrencilerine ulaştırmaktadırlar.
1-) Öğrenci velileri ile toplantı yaparak kaç öğrenci için sipariş olduğunu belirledikten sonra firmamıza arayıp sipariş verilmektedir.( 30 adet ve üzeri siparişlerde kargo bedeli firmamıza aittir. Talep toplama işini tüm kurum öğretmenlerinin birlikte yapmaları daha avantajlı olmaktadır. )
2-)Sınıfta yeterli sayıda talep olmaz ise ya da çarpım tablosu ezberi konusunda sıkıntısı olan az sayıda öğrenci var ise kurumumuz internet adresini tahtaya ailelerinin bizimle irtibata geçmesi sağlanmaktadır.
     Saygılarımızla,                                                          ÖMER KARAMAN
                                                                              Matematik Eğitim Materyalleri
    Tel: (0212)417 60 44 - GSM: (0536)483 89 54 - Faks (0212) 417 25 21 - www.omerkaramanegitim.com

İlgili sorular

2 cevap 70 gösterim
9 cevap 857 gösterim
2 Şubat 2012 misafir sordu
1 cevap 475 gösterim
2 Mayıs 2016 furko sordu
6 cevap 51 gösterim
1 cevap 49 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
60 Çevrimiçi
0 Üye ve 60 Ziyaretçi

10,766 soru

20,125 cevap

0 yorum

2,872 üye

...