İspanya'nın gelenekleri hakkında bilgi verir misiniz?

486 gösterim
14 Mayıs 2012 misafir sordu
15 Mayıs 2012 düzenledi
ispanyalıların en ünlü gelenekleri

4 Cevap

0 oy
14 Mayıs 2012 misafir cevapladı
4 Şubat 2016 Safi seçti
 
En İyi Cevap
İspanya
Boğa güreşleri ve Flamenko danslarıyla zihinlerimize yerleşen İspanya, romantik ama gizem dolu tarihiyle Avrupa'da bir yarımada ülkesidir. Uzun yıllar Avrupa'nın fakir ülkelerinden biri olan İspanya, son yıllarda ekonomik gelişme göstermiştir. İspanya'da 17 özerk bölge bulunur. Bunların en önemlileri Bask ve Katalonya'dır.
İspanya'nın Tarihi,Halkı,Kentler,İklim,Bitki Örtüsü,Hayvan Varlığı,Tarım,Sanayi,Sanat-1.jpg
İspanya'nın her yerinde sanat vardır. Ülkenin tarihi kadar eski mimari eserlere rastlamak mümkündür. Gotik mimarinin etkilerinin yanı sıra ünlü mimar Antonio Gaudi'nin 20. yüzyıla damgasını vuran farklı mimari çalışmaları hem Barselona şehrine hem de İspanya'ya ayrı bir hava verir. Ülkenin en ünlü eseri olan Sagrada Familia Katedrali hala tamamlanmamıştır.
İspanya'nın Tarihi,Halkı,Kentler,İklim,Bitki Örtüsü,Hayvan Varlığı,Tarım,Sanayi,Sanat-2.jpg
İspanya'da balık ve deniz ürünleri yemekleri meşhurdur. Bunların arasında paella en ünlüsüdür. Ülkenin her kafesinde bulabileceğiniz kalamar tava Akdeniz mutfağının bir örneğidir.
0 oy
22 Mayıs 2012 misafir cevapladı
tşk birazcık bilgi:İspanya'da balık ve deniz ürünleri yemekleri meşhurdur. Bunların arasında paella en ünlüsüdür. Ülkenin her kafesinde bulabileceğiniz kalamar tava Akdeniz mutfağının bir örneğidir.
0 oy
27 Mayıs 2012 misafir cevapladı
en dikkat çekici gelenekleri. 70 yıldır devam eden la tomatima olarak bilinen domates festivali her yıl Ağustos ayının son çarşamba günü kutlanan festival bir haftada devam ediyor.
0 oy
15 Aralık 2016 DND ÜNVER cevapladı
İSPANYA DÜNYANIN EN GÜZEL VE GELENEKLERİNE BAĞLI BİR ÜLKEDİR . DEĞİŞİK VE İNANAMAYACAĞINIZ GELENEKLERE SAHİPTİR . BU YÜZDEN TURİZM BAKIMINDAN ZENGİN BİR ÜLKE OLMAK ÜZERE YEMEK KÜLTÜRÜ GENELLİKLE BALIK OLARAK ; KALAMAR, YILAN BALIĞI ,ÇEŞİTLİ SOS VE PEYNİR TÜRLERİ BULUNMAKTADIR . BUNA KIYASLA GİYİM TARZLARI DA MODAYA İLGİ GÖSTEREN BİR ÜLKE OLDUĞU ÇOK BELLİ. FLAMENKO OLARAK BİLİNEN GELENEKSEL BİR MÜZİKLERİ OLUP ÇOK İLGİ GÖRMEKTEDİR.

İlgili sorular

12 cevap 68,058 gösterim
1 cevap 34 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...