Anadolu liselerinde sayısal alanı seçmek için notlar nasıl olmalıdır?

48 gösterim
28 Mayıs 2012 misafir sordu
8 Haziran 2012 düzenledi
anadolu lisesi öğrencisiyim. biyolojim 4 kimya 3 fizik ve matematik ise büyük olasılıkla 2 gelecek. sayısal seçebilir miyim ?

1 cevap

0 oy
1 Haziran 2012 misafir cevapladı
notlardan çok ne yapabileceğin önemli ..

üniversite de hangi alanı istediğin çok çok önemli ..

tabi birde ygs ve lys sınavları var . bunları geçebileceğin bir bölüme gitmende fayda var .. şimdiden kafana koy hangi bölümü istediğini ve ona göre çalışmaya başla .. o alana doğru eğil , o alan hakkında araştırmalarda bulun .. mesela mühendislik mi istiyorsun hangi mühendislik olmalı ? ben yapabilir miyim ? bana uygun mu ? benim yaşamdan istediğim sevinci bana verebilecek bir dal mı bunlara bakmak lazım .. eğer ilerde mutlu olamayacağın bir işi seçme .. ve kazanamayacağın , kapasitenin üstünde gördüğün bir bölüm için de kendini asla yorma .. ne 2 yıllık meslekler var 4 yıllık lardan daha fazla çalışma alanı olan ve maddi olarak 4 yıllık seviyesinde olan ..

bu sebeple kesinlikle ne yapabileceğini çok iyi kestir .. ne istediğini seni neyin mutlu edebileceğini çok iyi düşün .. eğer sayısal olmuyorsa eşit ağırlık o da olmuyorsa sözel seç .. ama seni mutlu edebilecek bir bölüm ve sonrasında ise hedef seç..

başarılar ..

İlgili sorular

1 cevap 97 gösterim
1 cevap 66 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...