İletişim teknolojisi ne demektir?

64 gösterim
31 Mayıs 2012 misafir sordu
11 Haziran 2012 düzenledi

1 cevap

0 oy
31 Mayıs 2012 misafir cevapladı
İletişim teknolojileri, herhangi bir mesajın, insanlar tarafından, bir yerden başka bir yere daha kolay aktarılmasının sağlanmasına verilen isimdir. İletişim teknolojileri nedir kapsamında, mesajların bir yerden başka bir yere daha hızlı aktarılmasının sağlanmasına, iletişim teknolojileri araçları adı verilmektedir, ve iletişim teknolojileri araçlarından bir başka yazımızda sizlere söz etmeye çalışacağız.
İletişim teknolojilerinin sağladığı avantajlara, ve iletişim teknolojilerinin faydalarına bakacak olursak, iletişim teknolojilerinin en önemli yararının yazılı iletişime sağlamış olduğu kolaylıklar olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. İletişim teknolojilerinin büyük avantajlar sağladığı yazılı iletişim ile ilgili olarak da kısa bilgiler vermemiz gerekirse:
Yazılı iletişimin avantajları arasında ilk olarak maliyetlerin azaltılmasından; ve verimliliğin arttırılmasından söz etmemiz gerekmektedir. Yazılı iletişimin avantajlarından bir diğerinin ise, zaman tüketimini azaltmasıdır. Yazılı iletişimin avantajları arasında yer alan zaman tüketiminin azaltılmasının nedenlerine bakmak istersek, yazılı iletişim sayesinde aynı şeylerin defalarca tekrarlanması durumu ortadan kalkacak, ve yine yazılı iletişim sayesinde, verilerin girişi kolaylaşacaktır.
Yazılı iletişimin avantajları arasında, kağıt kullanımından doğan gereksiz yer kaplamaları da ortadan kalkmaktadır. Bundan dolayı da yazılı iletişimin avantajlarının olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Yazılı iletişimin avantajları arasında yer alan bir diğer unsur ise, döküman yönetiminde sağlanan etkinliktir. Yazılı iletişimin avantajlarından bir diğerinin de, ofislerde gerçekleştirilen işlerdeki maliyetlerin azaltılması olduğu söylenebilir.
İletişim teknolojilerinin avantajlarına baktığımızda, üretimin kolay, ve hızlı gerçekleştirilmesine olanak tanımasından dolayı iletişim teknolojilerinin zamandan kazandırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Dolayısı ile üretimde etkinlik ve verimliliğin, iletişim teknolojileri ile arttırıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

http://www.ebidunya.com/teknoloji/iletisim-teknolojileri-ve-yazili-iletisim-hakkinda-bilgiler.html

İlgili sorular

1 cevap 222 gösterim
1 cevap 12 gösterim
16 Ekim 2012 misafir sordu
1 cevap 55 gösterim
1 cevap 35 gösterim
15 Kasım 2016 misafir sordu
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
43 Çevrimiçi
0 Üye ve 43 Ziyaretçi

10,775 soru

20,130 cevap

0 yorum

2,876 üye

...