Kediler nasıl çoğalır?

47 gösterim
10 Ekim 2012 misafir sordu
11 Ekim 2012 düzenledi

1 cevap

0 oy
10 Kasım 2012 misafir cevapladı
Mayoz bölünme ile yani erkek bir kedi ile üreme yoluyla çoğalır.

 Kedilerin Cinsel Hayatı
Cinsellik kedinin hayatında önemli bir yer tutar Dişi kedi genel olarak 6-9 aylık, erkek kedi ise 6-12 aylıkken cinsel olgunluğa erişir Olgun dişi kedi kedi yılda birkaç kez kızgınlık dönemi geçirir Bu dönemde yoğun cinsel ilişkide bulunma isteği duyar Bu döneler yaklaşık onar gün kadar sürer Kedi eşyalara sürtünür, bedeninin ön kısmını yerlere sürer, ve değişik bir sesle bağırarak bu döneme girdiğini belli eder Bu görüntü erkek kedi için uyarıcı olur.

Erkek kedilerin ise böyle bir dönemleri yoktur Cinsel istekleri süreklidir Hazır buldukları her dişi kedi ile birleşebilirler.

Kediler monogram olmayıp dişi kedi birçok erkek kedi ile arka arkaya birleşebilirler Ancak birbirlerini taniyan kedilerin yine birbirlerini tercih ettikleri görülmüştür Kedilerin aşk ortaminda bir dişi ve etrafında birçok erkek kedi vardır Erkek kediler rekabet için birbirleriyle kavgaya tutuşabilirler Eğer iki kedi birbirlerini yeni tanıyorlarsa ilveleşme dönemi uzun sürebilir.

 Erkek kedi dişinin rızası olmadan asla onunla birleşemez Erkek kedi dişinin üzerine çıkar, ensesinden dişleriyle yakalar Çiftleşme olur, boşalma on saniye kadar sürer Dişi bu on günlük kızgınlık süresinde birçok erkek kedi ile ilişkiye girebilir.
 
Kedilerde yumurtlama periyodik değildir Kızgınlık dönemlerinde çiftleşme olmazsa yumurtlama olmaz Çiftleşmeden sonra 24-36 saat sonra yumurtlama gerçekleşir, gebelik başlar Dişinin her iki yumurtalığı 3-6 yumurta üretir.

Çiftleşecek eş bulamayan erkek kediler değişik nesnelere, bazen insan vücuduna sürünerek masturbasyon yaparlar Ev dışına çıkamayan kediler hormonal doyuma ulaşmakta zorluk çekerler Kedi sıkıntıya girer Bazen kızarak evin değişik yerlerine pislerler.

İlgili sorular

1 cevap 912 gösterim
1 cevap 318 gösterim
14 Aralık 2013 Derinsu sordu
2 cevap 127 gösterim
3 cevap 217 gösterim
17 Ekim 2012 misafir sordu
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
10 Çevrimiçi
0 Üye ve 10 Ziyaretçi

10,758 soru

20,116 cevap

0 yorum

2,871 üye

...