Türkçe sınavım için kompozisyon örneği verebilir misiniz?

63 gösterim
4 Kasım 2012 misafir sordu
5 Kasım 2012 düzenledi
Yarın Türkçe Sınavında Kompozisyon veya Öykü Sorulcak da Kompozisyon ile ilgili Örenk Verebilirmisiniz ?

5 Cevap

+1 oy
4 Kasım 2012 misafir cevapladı
Komposizyonla ilgili örnek verilmez . Komposizyon yazı türlerine denen genel isimdir. Komposizyon 3 kısımdan (bölümden) oluşur. Bunlar ; Giriş , Gelişme ve Sonuç bölümleridir. Komposizyon aynı zamanda yazarında görüşlerinin bildirildiği cümleler de içerir. Bölümlerde giriş ; Konunun açıldığı , karakterlerin tanıldığı bölümdür . Genellikle kısadır . Gelişmede ise konu açılmış olaylara başlanmıştır . Yani olayların başladığı ve adı üstünde olan olayların geliştiği bölümdür . Genellikle uzundur. Sonuç da olayların bittiği bölümdür . Yani mutlu sondur... :)
+1 oy
5 Kasım 2012 misafir cevapladı
Kompozisyonda olay örgüsü(ve dolayısıyla karakterler)yoktur.
Kompozisyonlar farklı türlerde yazılabildiği için(söyleşi, deneme gibi) örnek oluşturabilecek http://www.denemeyazilari.com/ sitesini önerebilirim.
+1 oy
5 Kasım 2012 misafir cevapladı
kompozisyon zor birşeydir yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii                              sjhfdhjdfhgbfhgnfı bence ama ejwqjnmenjvfefmefnf kesin knmwecvnjhevnhevhevhnehn yapmalısın çünküüdsjfdjjnfvehjfh yaparsan jFHFHJKJSHSJ ŞEKLİNDE İYİ OLURSUN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
0 oy
5 Kasım 2012 misafir cevapladı
arkadaşım kompozisyon örneği verilmez bu senin düşüncelerini yansıtmana bağlıdır konuya göre değişir ama sınav içinse giriş gelişme ve sonucu sakın unutma ve asla renkli kalem kullanma başlık yazmadan başlama girişe ne kadar sürükleyici başlarsan o kadar dikkat çekersin klasik cümleler kullanma herkes klasik cümleler kullanır sen farklı ol her zaman için değişik şeyler yaz ama konu dışına çıkma !!!
0 oy
16 Ocak 2013 muhammedbuga cevapladı
kompozisyon 3 bölmdn oluşur giriş glşme sonuçç

İlgili sorular

1 cevap 23 gösterim
4 cevap 467 gösterim
1 cevap 25 gösterim
1 cevap 457 gösterim
1 cevap 29 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...