Kümelerin günlük hayatta kullanım alanları nelerdir?

1,625 gösterim
15 Kasım 2012 misafir sordu
15 Kasım 2012 ThinkerBeLL düzenledi
kümelerin günlük hayatta kullanım alanı?

2 Cevap

+1 oy
15 Kasım 2012 starprenses cevapladı
okulda grup yapılırken,yarışmalarda,
+1 oy
7 Mart 2013 omerceza36 cevapladı
Merhabalar gönül bloggercılarım. Nasılsınız inşallah. Baya uzun vakitlerdir bloguma yazı yazmayı akıl etmedim değil amma velakin özel hayatımın çalkantıları olsun, carpe diem (anı yaşama) hevesim kursağımdayken buralara da pek zaman ayıramadım. Taktir edersiniz ki genç bir insanım. Dünya'ya da bi kere gelmeyeceğimize göre.. (bu konuda şaibeler var tabi.bi önceki hayatımda karafatma olmuş ise bundan sonraki hayatımda yırtmış olabilirim)

Neyse bu yazımda baya saçmalamak istiyorum. Hangimiz istemez ki bunu..Böyle bi alanım varken neden saçmalamayayım çok afedersiniz, enayi demesinler arkamdan.

İlişki ağlarının sıfatları çok acaip. Ayrı bi sözlük gerekiyor. Kaynım, eltim, görümcem, bacanağım, kaynatam ve niceleri. Bu ne biçim iş hepsi de acaip komik geliyor bana. Misal nişanlanalı (bu laf da küfür gibi oldu analı falan bişiler geçiyo ama anlamadım) yani işte 25 yıllık hayat savaşını başarı ile geçtiğim için şanlı tarihimde yer etmek için nişan taktılar bana. Şimdi ben insanlara tanıştırırken sevdiceğimi "-Melaba nişanlım" mı demem gerekiyor? Gerekiyor ki demişler ama ben demiyorum. Misal erkek arkadaş, sevgili, nişanlı, eş bunlar matematikteki kümeler konusu gibi. Eş en geniş küme. Eşlik durumu nişanlılık, sevgililik ve erkek arkadaşlık'ı kapsıyor. Kapsayan küme yani. Diğerleri alt küme. Eşim benim aynı zamanda erkek arkadaşım, sevgilim ve nişanlım sayılabilirken erkek arkadaşı sıfatı eşliği kapsamaz. (Hep merak ederdik normal hayatta bu konuları nerde kullanıcaz diye.Vallaha da kullandım.)

İlgili sorular

1 cevap 245 gösterim
2 cevap 1,322 gösterim
2 cevap 117 gösterim
4 cevap 21,870 gösterim
2 cevap 65 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...