''Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir'' sözünü açıklar mısınız?

85 gösterim
23 Kasım 2012 misafir sordu
23 Kasım 2012 Mavi Peri düzenledi
Arkadaşlar çok acil lazım ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir sözünü açıklayarak kompozisyon halinde yazarmısınız çok acil  lütfen ?

2 Cevap

0 oy
23 Kasım 2012 Mavi Peri cevapladı
 
En İyi Cevap
Öğretmenlik kutsal bir meslektir ve bu işi yapacak kişilerin işlerine gönül vermeleri gerekmektedir. Çünkü, tüm meslek gruplarına dağılan kişiler öğretmenler tarafından yetiştirilmektedir. Atatürk “Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” ve “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir. ” demekle, öğretmenliğin önemini vurgulamıştır. Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir.
Atatürk’ün 100. Doğum yıldönümü olan 1981 yılında, 24 Kasımın her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanması kararlaştırıldı. Öğretmenler Günü’nde öğretmenin toplum içindeki yeri, değeri belirtilir. Öğretmen sorunları dile getirilir. Öğretmenler Günü’nde; eğitime, öğretime hizmet etmiş, saygınlık kazanmış öğretmenler anılır. Gençlerin yetişmesindeki katkıları anlatılır. Mesleğe yeni başlayan öğretmenler 24 Kasımda Öğretmen Andı içerler. Öğretmen toplumda her türlü tutum, davranış ve görünüşüyle örnek insandır. Çevresine ve insan haklarına saygılıdır. Sevgi doludur. Ülkenin şekillenmesinde önemli rol oynar.
0 oy
23 Kasım 2012 misafir cevapladı
ben kompozisyon halinde yazamam ama anlatayım bu sözde bizim ulusumuzu kurtaracak kişileri öğretmenlerin yetiştirdiği anlatılıyor
...