Eugène Poubelle kimdir, hayatı ve çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

107 gösterim
18 Aralık 2012 misafir sordu
18 Aralık 2012 Mira düzenledi
türkçe dilinde olsun teknoloji ve tasarımla ilgili yarına acilll!!!

1 cevap

0 oy
18 Aralık 2012 Arda Ozdemir cevapladı
Eugène Poubelle Caen bir burjuva ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. O bir avukat olmak için okudu ve doktorasını tamamladı. Çalışma hayatına Nisan 1871 Charente, préfet veya cumhurbaşkanının temsilcisi ve bölgesel yönetici kılınmadan önce Caen, Grenoble ve Toulouse üniversitelerde öğretti. O Isère, Korsika, Doubs, Bouches-du-Rhône bölgesindeki arda préfet oldu ve nihayet, 1883 ile 1896, Seine département yılında.
Daha fazla yerel yönetim, belediye binaları, Paris 'te büyük ölçüde kaldırıldı olmuştu çünkü Seine préfet olmak anlamlıydı. 7 Mart 1884 tarihinde Poubelle binaların sahipleri evsel atıklardan tutun 40 ile 120 litre arasında üç kapalı kaplarda orada yaşayanlardan sunması gerektiğine hükmetti. Bu bozulabilir maddeler, kağıt ve kumaş, tabak ve kabukları içine sıralanır oldu.
Paris nüfusu iki milyona yaklaşan, düzenli konteyner boşaltmak için bir sistem gerekli. Parisliler Poubelle, onları Poubelle boites adlandırılan gazetesi Le Figaro, tarafından teşvik bir alışkanlık sonra kutuları adını başladı. Ama kutular yaşam için bir tehdit görmeye bidonları ve geleneksel bez-ve-kemik erkekler, chiffoniers, sağlamak ve denetlemek için yapılacak masrafları resenting binaların direnci, sahipleri bir araya geldi.Kutular kötüleşti ama Poubelle kurulan ne ilkeleri atlattı. Fakat İkinci Dünya Savaşı'nın sonuna kadar belediyeler tarafından çöp kovaları ve onların koleksiyon yaygın hale vermedi. O zamana kadar bir isim olarak poubelle 1890 yılında Grand Dictionnaire Universel du 19eme Siècle bir ek tarafından kurulmuştur.
Eugène Poubelle zamanda doğrudan drenaj için başarılı kampanya. 1892 yılında kolera canlanması binalarda bina sahibinin pahasına kanalizasyon doğrudan bağlı olması olduğunu 1894 yılında yaptığı kararlaştırılması yol açtı.
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...