Orion bulutsusu hakkında bilgi verir misiniz?

38 gösterim
22 Aralık 2012 misafir sordu
22 Aralık 2012 nötrino düzenledi

2 Cevap

0 oy
22 Aralık 2012 nötrino cevapladı
 
En İyi Cevap
Orion Bulutsusu => Orion kuşağının güneyinde yer alan en parlak bulutsudur.Bu bulutsuya Avcı Bulutsusu da denir!
Aşağıdaki bağlantıda bu bulutsuyla ilgili daha detaylı bilgi mevcut;

http://www.msxlabs.org/forum/uzay-bilimleri/80496-orion-bulutsusu.html
0 oy
22 Aralık 2012 sarı şeker cevapladı
Orion Bulutsusu büyük beden denilen bir parçası olan Orion Moleküler bulut, hangi mevcut Orion takımyıldızının tümüyle boyunca ve Barnard's Loop, Atbaşı Bulutsusu, M43, M78 ve Alev Bulutsusu gibi diğer ünlü nesneler içerir Kompleksi. Orion Bulutsusu kendisi Ay'ın diskin onda biri büyüklüğünde gökyüzünün bir 10 ° bölümünü kapsar.
 
Orion Bulutsusu bir yıldız kreş, ve oluşumu çeşitli aşamalarında 700 yıldız üzerinden içerir. hem bir emisyon ve yansıma bulutsusu olarak, her iki yıldız bu çevredeki orta ve "ayna" olarak hizmet moleküler bulutlar iyonize, Earth ışık yansıtan içerir. Emisyonları bulutsu için HII bölgeleri "olarak," içerdikleri bol iyonize hidrojen gazı referans olarak adlandırılır. HII bölgeleri de nerede nesneleri *** globülleri denilen yıldızların doğum bulabilirsiniz, ve sonraki öngezegen diskler fledging güneşler çevresinde oluşturdu. Bazı Galaxy en genç yıldızların Orion Bulutsusu sınırları içinde gözlenmiştir.
 
Orion Bulutsusu çıplak gözle görünür olmasına rağmen, eski astronomlar hiçbiri kayda, 1610 yılında keşif Nicolas-Claude Fabri de Peiresc bir Cizvit astronom atfedilen. Galileo Galilei ayrıntılı olarak aynı yıl, onu dikkate almadı Orion takımyıldızı gözlemlemek için bir erken teleskopların kullanılmış olsa bile.
 
Orion Bulutsusu ilk Astrofoto konusu, Henry Draper tarafından 1865 yılında alınmıştır. Bu tarihte ilk kez derin-sky astrophotography yapıldı olarak kabul edilmektedir.
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...