Zenci çocukların yaşama şekli nasıldır?

3,937 gösterim
23 Aralık 2012 misafir sordu
25 Aralık 2012 _Yağmur_ düzenledi
zenci çocukların oturdukları evler,yaşanılan yer,günlük yaşam,çevredeki hayvanlar,oyuncaklar vb.

2 Cevap

0 oy
10 Şubat 2016 Safi cevapladı
 
En İyi Cevap

Zenci Çocukların Hayatı, Zenci Çocukların Yaşamı
Zenci çocuklar denilince günümüzün şartlarında aklımıza ilk olarak Afrika da yaşayan çocuklar gelecektir. Zenci kavramı aklımıza Afrikalı insanları ifade etmek için adeta kelime haznemize girmiştir. Afrikalı çocukların yaşamlarından bahsedeceği hayatlarını nasıl sürdürürler ve günümüzün şartlarına göre sonunda ne kadar şanslı birey olduğumu anlayabiliriz.
Afrika tarımcılık ve hayvancılık olarak neredeyse hiç gelişmemiş bir ülke olmaktadır. Çocuklar yaşamlarını sürdürebilmek için yemeğe ihtiyaç duyarak güne başlıyorlar. Zenci çocukların hayatı onlarca engelle doldur eğitim alanında hiçbir ilerleme olmadığı gibi sadece ölümü bekledikleri söylenebilir. Sağlık olarak çocuklar hiçbir şekilde yardım almıyorlar doğduklarında hastalıkla doğanlar tedavi edilemeyen bebekler bir müddet sonra gözlerini yumuyorlar. Giyecek elbiseleri olmayıp oyuncakları dahi bulunmaz sinekler böcekler ve pislik içersinde günlerini geçirirler. İçecekleri temiz su kaynaklarına dahi ihtiyaç duyarlar. Sıcak bir bölge olduğundan dolayı susuzluk dahi çekebiliyorlar. Vahşi hayvanların bölgede olmasından dolayı onlar için tehlike yaratıyor.

DEVAMI : http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/398705-zenci-cocuklarin-hayati-nasildir.html#ixzz3zniS6EUE

+1 oy
23 Aralık 2012 f2112 cevapladı
sanırım evleri derme çatma. yaşadıkları yer kurak arazi.günlük işleri su taşımak, eve yemek taşımak ve çalışmak olmalı. çevrede yırtıcılar olabilir. oyuncaklar belki de paçavra bebekler ve taşlardır. ben kendi bilgilerimden yazıyorum. bence araştırsan çok iyi olur. (aslında ben de bulamadım ama sabırla bulacağına inanıyorum...)

İlgili sorular

1 cevap 27 gösterim
1 cevap 201 gösterim
16 Şubat 2012 misafir sordu
3 cevap 786 gösterim
7 Şubat 2012 misafir sordu
1 cevap 81 gösterim
19 Aralık 2013 misafir sordu
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...