Dünya dışı yaşam hakkında bilgi verir misiniz?

77 gösterim
24 Aralık 2012 misafir sordu
24 Aralık 2012 nötrino düzenledi
Uzaylı yaşam formları gerçekten var mıdır?

2 Cevap

0 oy
29 Aralık 2012 nötrino cevapladı
 
En İyi Cevap
Şimdiye kadar bu konuda ne gibi çalışmalar yapıldığını ciddi anlamda merak edip öğrenmek istiyorsanız bağlantıdaki araştırma makalelerini inceleyebilirsiniz!

http://www.msxlabs.org/forum/uzay-bilimleri/32541-dunya-disi-akilli-yasam-arastirmasi.html
0 oy
28 Aralık 2012 eda nur cevapladı
Dünya dışı yaşam, yani Dünya dışındaki gökcisimlerinde herhangi bir canlı formunun varolup olmadığı konusu, astrobiyoloji biliminin alanı dahilindedir ve dünya dışı yaşamın varlığı hala varsayımsaldır. Henüz dünya haricinde herhangi bir gökcisminde bilim çevrelerince kabul görmüş, kayda değer bir yaşam kanıtı bulunamamıştır. Dünya dışında yaşamın başlangıcına dair farklı tahminler vardır. Bir görüşe göre yaşam evrenin farklı yerlerinde ayrı ayrı ortaya çıkmıştır. Bir diğer görüş ise panspermiadır, buna göre yaşam evrende bir noktada bir kez ortaya çıkmış ve yaşama uygun gezegenlere yayılmıştır. Sözü edilen dünya dışı yaşam biçimleri bakteriyel formların basitliğinden insansı akıllı varlıkların karmaşıklığına kadar her seviyede olabilir.
 
Venüs ve Mars gezegenleri, Jüpiter ve Satürn'ün bazı uyduları (Europa, Enceladus ve Titan) geçmişte yaşamın gelişmiş olabileceği veya hala yaşamın devam ettiği düşünülen yerlerdir. Gliese 581 yıldızının yeni keşfedilmiş iki gezegeni yaklaşık dünya kütlesindedir ve yörüngeleri yıldızlarının yaşam kuşağı içinde kalmaktadır.

İlgili sorular

1 cevap 601 gösterim
1 cevap 55 gösterim
2 cevap 758 gösterim
1 cevap 34 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...