Zenci çocuklar nasıl yaşar?

581 gösterim
24 Aralık 2012 misafir sordu
21 Şubat 2016 Safi düzenledi
Zenci çocuklar nasıl yaşar?

4 Cevap

0 oy
21 Şubat 2016 Safi cevapladı
 
En İyi Cevap

Zenci Çocukların Hayatı, Zenci Çocukların Yaşamı
Zenci çocuklar denilince günümüzün şartlarında aklımıza ilk olarak Afrika da yaşayan çocuklar gelecektir. Zenci kavramı aklımıza Afrikalı insanları ifade etmek için adeta kelime haznemize girmiştir. Afrikalı çocukların yaşamlarından bahsedeceği hayatlarını nasıl sürdürürler ve günümüzün şartlarına göre sonunda ne kadar şanslı birey olduğumu anlayabiliriz.
Afrika tarımcılık ve hayvancılık olarak neredeyse hiç gelişmemiş bir ülke olmaktadır. Çocuklar yaşamlarını sürdürebilmek için yemeğe ihtiyaç duyarak güne başlıyorlar. Zenci çocukların hayatı onlarca engelle doldur eğitim alanında hiçbir ilerleme olmadığı gibi sadece ölümü bekledikleri söylenebilir. Sağlık olarak çocuklar hiçbir şekilde yardım almıyorlar doğduklarında hastalıkla doğanlar tedavi edilemeyen bebekler bir müddet sonra gözlerini yumuyorlar. Giyecek elbiseleri olmayıp oyuncakları dahi bulunmaz sinekler böcekler ve pislik içersinde günlerini geçirirler. İçecekleri temiz su kaynaklarına dahi ihtiyaç duyarlar. Sıcak bir bölge olduğundan dolayı susuzluk dahi çekebiliyorlar. Vahşi hayvanların bölgede olmasından dolayı onlar için tehlike yaratıyor.
Sömürge altında olan Afrika yüzyıllar boyunca yabancı devletler tarafından misyonerlik çalışmaları altında devam etmektedir. Yoksul olan ülke zenci çocuklarını da etkilemektedir.

DEVAMI : http://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/398705-zenci-cocuklarin-hayati-nasildir.html#ixzz40piImYCp

0 oy
25 Aralık 2012 sevda cevapladı
25 Aralık 2012 sevda düzenledi
senciler sıcak bir yerde yaşadıpı için karadırlar yemek çok fazla bulamazlar. Sıcak olduğu için çok fazla susarlar.
0 oy
25 Aralık 2012 60-gençlik cevapladı
zenciler çok zor bir yaşamdadırlar.barınak ve yemek ihtiyaçları kısadır.20 derecenin üstünde oldukları için tenleri siyahtır.
0 oy
16 Şubat 2014 misafir cevapladı
zenciler sıcakta yırtık giysilerle yaşamakta

İlgili sorular

1 cevap 60 gösterim
1 cevap 26 gösterim
4 cevap 10,997 gösterim
1 cevap 916 gösterim
1 cevap 67 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...