Afrika'da yaşayan insanların yaşam tarzları hakkında bilgi verir misiniz?

597 gösterim
30 Aralık 2012 misafir sordu
1 Ocak 2013 nötrino düzenledi

1 cevap

0 oy
31 Aralık 2012 Habbe cevapladı
Basit Bir soru alında;21. yüzyılda Afrika'da, Papua Yeni Gine'de, kabile hayatı yaşayan insanlar olduğunu biliyorsunuz değil mi? Bu insanların ne teknolojiden, ne televizyondan, ne cep telefonundan, ne laptoptan haberleri bile yok, bu insanlar kabile hayatı yaşarken Amerika'da bir bilim adamı elektron mikroskobunda hücreyi inceliyor, bazıları uzaya mekik gönderiyor, doktorlar beyin ameliyatı yapıyorlar. Evrimciler bu insanları görüp de daha gelişimini tamamlamamış insan diye sergilesinler o zaman, daha önce yaptıkları gibi. Bu görüntüler aynı yüzyılda son derece modern yaşamlarla böyle ilkel yaşamların aynı anda olabileceğinin kanıtıdır.

Evrimciler 21. Yüzyılda New York’da kucağında laptopuyla gökdelende oturan adamı görmeseler hemen “bu insanlar daha gelişimlerini tamamlamadılar” diye heyecanla oraya, buraya koşuşturup durulardı. Zaten bildiğiniz gibi Oto Benga’yı da bir kafesin içine kapatıp, daha gelişimini tamamlamadı diyerek sergilediler.

Bakın Darwin Lyell’a yazdığı mektubunda nasıl bir itirafta bulunuyor:

Çeşitli konularla ilgilenen pek çok insanın yıllardır bir illüzyon içinde olduğunu düşünerek oldukça seviniyorum. Sık sık üzerime soğuk bir ürperti geliyor ve kendi kendime bütün hayatımı bir fantaziye adayıp adamadığımı soruyorum.

İlgili sorular

2 cevap 124 gösterim
2 cevap 77 gösterim
1 cevap 55 gösterim
2 cevap 757 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...