Doğadaki değişimin hayatımızı nasıl etkilediğine dayalı kompozisyon çalışması nasıl yapılır?

45 gösterim
19 Şubat 2013 misafir sordu
6 Mart 2013 ThinkerBeLL düzenledi
sorumun detayı yok

1 cevap

0 oy
20 Şubat 2013 buse cagislar cevapladı
oğadaki değişim hayatımızı nasıl etkiler ile ilgili Kompozisyon örneği kısa. doğadaki değişimin hayatımızı nasıl etkilediğine dayalı kompozisyon çalışması nasıl yapılır?

Doğada meydana gelen değişimleri mevsimsel değişimler olarak adlandırabiliriz. Ülkemizde 4 mevsimi birden yıl boyunca yaşarız. Bu değişimler de insanların hayatı üzerinde değişikliklere neden olur.

Araştırmalar gösteriyor ki mevsim değişiklikleri insan psikolojisini olumlu ve olumsuz şekilde etkiliyor. Kış aylarına girdiğimizde ağaçlar yapraklarını döküp heryer kahverengileşiyor. Doğa sanki ölümü hatırlatıyor. Bu nedenle özellikle yaşlılar üzerinde bu etki ile kişileri depresyona sokabilmektedir.

Yine kış aylarında gündüzler kısaldığı için insanların sosyal aktivitesi yok denecek kadar azalıyor. Hemen akşam oluyor ve insanlar evlerinde zaman geçirmek zorunda kalıyor.

Yazları ise insanı daha çok sevinç aşılıyor. Açan çiçekler ve ağaçlar insanı mutlu ediyor. Doğadaki değişikliklerin hayatımızdaki etilerini bu yazımızı baz alarak çoğaltmak elinizde...

Yazının Devamı: http://www.kunfeyekun.org/forum/hayat-bilgisi/dogadaki-degisim-hayatimizi-nasil-etkiler-kompozisyon-35703/#ixzz2LRx7t8Sy
...