Galip Derviş kimdir, hayatı ve çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

32 gösterim
26 Şubat 2013 misafir sordu
26 Şubat 2013 _Yağmur_ düzenledi
Galip Derviş Kimdir ?

1 cevap

0 oy
26 Şubat 2013 buse cagislar cevapladı
26 Şubat 2013 _Yağmur_ seçti
 
En İyi Cevap
Galip Derviş Kimdir ? diye merak edenler olabilir. Bizde sizler için kısaca Galip Derviş kimdir ? onu açıklayacağız.

Kanal D ekranlarında yeni başlayacak olan "Galip Derviş" isimli dizidir. Bu karakteri "Engin Günaydın" yani Burhan Altintop abimiz canlandırmaktadır. :)

Yani Galip Derviş bir dizi karakteridir. Yabancı bir dizi olan "MONK"tan uyarlanmıştır. Bu monk dizisi altın küre ve Emmy ödüllüdür. Galip Derviş'te dizinin Türkiye versiyonudur.
Bu Monk dizisi 2002 ve 2009 yılları arasında Amerikada izlenme rekorları kıran bir diziymiş. Bakalım Türkiye versiyonuda izlenme rekorları kırabilecek mi? :)

Galip Derviş Kimdir ?

Galip Derviş olağanüstü bir kahraman. Bu karakterin birçok fobisi ve takıntısı vardır ve şimdiye kadarki gördüğünüz kişilere hiç benzememektedir.

Derviş bu fobi ve takıntıları yüzünden çoğu zaman komik duruma düşmektedir. Fakat bunun yanı sıra çok zeki bir adamdır. O bir dahidir. Derviş bir sabaha gelen bir haberla alt üst olur. Hayat arkadaşı yani karısı Belgin'i kaybeder. Arabasına koyulan bir bombanın patlaması sonucu kaybetmiştir.

Bu korkunç olay yüzünden Galip Derviş'in fobi ve takıntıları artmıştır. Bu yüzden Derviş açığa alınır. Baş Komiser İzzet, Derviş'i kontrol altına alması için hemşire Hülyayı tutmuştur. Hemşire Hülya Derviş'i çekip çevirmesi için tutulmuştur.

Derviş, her ne kadar artık fiilen polis olmasa da, üstün zekası, yeteneği ve Hülya’nın desteğiyle; teşkilata gelen önemli, çözümsüz davalara “danışman”lık yapmaya başlar. Derviş, çözdüğü her olayda tekrar polisliğe iade edileceğinin hayalini kurarken, karısının katilini aramaya devam eder. Bugüne kadar çözemediği tek olay budur. Ama ne olursa olsun karısının katilini aramaktan asla vazgeçmeyecektir...
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...