Ekonomide girişimcilik neden önemlidir?

170 gösterim
19 Şubat 2012 misafir sordu
27 Kasım 2012 nötrino düzenledi
Ekonomik faaliyetlerde girişimcilik niçin önemlidir?

2 Cevap

0 oy
27 Kasım 2012 nötrino cevapladı
 
En İyi Cevap
Girişimci Kime Denir ? İstikrarlı Girişimcilik

Girişimcilik en basit manada bir iş becerilmesi anlamına gelmektedir. Girişimci İşletme ve iktisat alanında risk alan kişidir. Girişimcilik insanlığın var olmasından günümüze kadar devam etmiştir. Primitif çağda iki tane elma alıp bu ürünü satandan, modern çağda holding sahibi olana, kurumsal yapıda risk alan kişiden çobanlık yapan kişiye kadar herkes girişimci tanımına girmektedir. Hayatta girişimci olmayan insan yoktur. Bir çocuğun ilkokula başlamasından bir memuriyete girmesine kadar bütün bu süreçler girişimcilik sürecidir.

http://www.msxlabs.org/forum/ekonomi/12306-girisimcilik.html
0 oy
27 Kasım 2012 Mavi Peri cevapladı
GİRİŞİMCİLİĞİN ÖNEMİ
Girişimcilik, işsizlik sorununa önemli bir çözüm olanağı sunduğu gibi ayrıca ekonomik büyümenin önemli bir bileşenidir. Girişimci, ekonomik kaynakların düşük üretkenlik alanlarından yüksek alanlara aktarılma sürecinde baş aktördür, çünkü üretim kaynaklarını yeni bir tarzda birleştirerek kullanılmayan üretim faktörlerinin kullanılmasını sağlar. Ayrıca kullanılmakta olan üretim araçlarının ve mevcut girdilerinin değişik şekillerde kullanımı ile üretimi artırır. Bu yönüyle girişimci toplumsal fayda yaratan ekonomik bir aktördür.
Girişimci yeni düşüncelerin yaratılması, yayılması ve uygulamasını hızlandırır, ayrıca yeni endüstrilerin doğmasına yol açar, teknolojileri kullanan sektörlerde verimliliği artırır ve hızla büyüyen sektörler yarattığı için ekonomik büyümeyi hızlandırır. [13] Dolayısıyla girişimci ekonomik faaliyetlerin düzenlenmesinde, istihdam yaratılmasında ve üretim faaliyetlerinde anahtar faktördür.

İlgili sorular

1 cevap 141 gösterim
1 cevap 32 gösterim
12 Aralık 2012 alara_money sordu
3 cevap 120 gösterim
1 cevap 2,133 gösterim
3 Kasım 2012 misafir sordu
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
54 Çevrimiçi
0 Üye ve 54 Ziyaretçi

10,782 soru

20,132 cevap

0 yorum

2,877 üye

...