Türkiye Böbrek Vakfı hakkında bilimsel yorum örneği verir misiniz?

35 gösterim
7 Nisan 2013 ay prensesi sordu
7 Nisan 2013 nötrino düzenledi
türkiye böbrek vakfı ile ilgili bilgisel yorum istiyorum.anlamsız ve kısa olanlar şikayet edilir

1 cevap

0 oy
7 Nisan 2013 mavi cevapladı
ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi sertifikasyonuna sahip olan Türk Böbrek Vakfı, İstanbul'da Ahmet Ermiş Diyaliz Merkezi, Tekirdağ'da, Tekirdağ Hacı Hüseyin terzi Diyaliz Merkezi, Malkara'da Kadriye – Kenan Tunalı Diyaliz Merkezi ve Çerkezköy Kapaklı Diyaliz Merkezi ile kronik böbrek hastalarına diyaliz hizmetinin yanı sıra diyaliz, beslenme, yaşam kalitesinin sürekliliği, kişisel hijyen ve ilaç kullanımı gibi pek çok konuda eğitim hizmeti sağlamaktadır.

Her yıl tüm diyaliz merkezlerinde 500’den fazla hasta 72.000 saati aşkın diyaliz hizmeti veren Türk Böbrek Vakfı’nın Ahmet Ermiş Diyaliz Merkezi, makine parkı büyüklüğü sıralamasında dünyanın en yüksek kapasiteli ikinci diyaliz merkezi olma ünvanını elinde bulundurmaktadır.

Dünya Böbrek Vakıfları Federasyonu IFKF’in İcra Kurulu Üyesi olan Türk Böbrek Vakfı’nın ev sahipliğinde 10. IFKF Yıllık Toplantısı 2009 yılında İstanbul’da gerçekleştirilmiş, 30 ülkeden katılan 100’den fazla bilim adamı ve vakıf yöneticisi, böbrek sağlığı ve hastalıklarının küresel yayılımı, önlenmesi ve benimsenecek politikalar konusunda görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Yapılan seçim sonucunda Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, 2011-2013 dönemi IFKF başkanı olarak seçilmiştir.

Türk Nefroloji Derneği ile işbirliği yapılan ve ülkemizin böbrek sağlığı haritasını ortaya çıkaran CREDIT çalışması, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Derneği ve Türkiye Hipertansiyon Derneği ile birlikte yürütülen diyabet, hipertansiyon ve böbrek hastalığı arasındaki ilişkiyi temalı çalışmalar, Türk Böbrek Vakfı’nın faaliyetlerinden örneklerdir.

Organ bağışını özendirici kampanya projesi ile 2009 yılında Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü ödülünü almış olan Türk Böbrek Vakfı, büyük ilgi gören kampanya süresince sanatçılardan ve sporculardan aldığı destekle geniş kitlelere ulaşmıştır. Böbrek sağlığı ve kronik böbrek hastalığının önlenmesi, erken teşhisi ve tedavisi alanında geleceğe dönük projeler ve çalışmalarını artan bir güçle sürdüren Türk Böbrek Vakfı, uluslararası işbirlikleri ile deneyim ve bilgi birikimini arttırmakta ve ulusal anlamda bir referans merkezi olmayı hedeflemektedir.
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...