Kültür nedir, kısaca bilgi verir misiniz?

99 gösterim
20 Kasım 2013 Baha sordu
21 Kasım 2013 _Yağmur_ düzenledi
kültür nedir kısaca bilgi verirmisiniz ?

3 Cevap

+1 oy
20 Kasım 2013 Baha cevapladı
Bir milletin maddi ve manevi değerlerine kültür adı verilir. maddi değerler; yeme, içme, yaşama v.b. manevi değerler; duygu, düşünce, ahlak, gelenek ve görenekleridir.
0 oy
21 Kasım 2013 bilgilikonular cevapladı
Cevap;
Bir milletin maddi manevi değerlene Kültür denir.
0 oy
5 Aralık 2013 uğur cevapladı
Kültür, bir milletin maddi ve manevi değerlerinin bütününe denir. Burada “maddi değerlerden” kastımız, bir milletin yeme, içme, yaşama, geçimini sağlama gibi etkinliklerini kapsamaktadır. “Manevi değerler” ise, milletin duygu, düşünce, ahlak, gelenek ve göreneklerini içeren özellikleridir.

Türk Dil Kurumu “kültür” kavramını temel anlamda “Tarihsel, toplumsal gelişme süreci içinde yaratılan bütün maddi ve manevi değerler ile bunları yaratmada, sonraki nesillere iletmede kullanılan, insanın doğal ve toplumsal çevresine egemenliğinin ölçüsünü gösteren araçların bütünü, hars, ekin“ kültür, tdk olarak tanımlamaktadır.

Kültür, bir milleti ayakta tutan en önemli yapı taşlarından biridir. Kültürün bozulması veya yok olması, milletlerin sonunu hazırlayan nedenlerdir. Türk kültürü, milletler içinde en yüksek ahlakı ve yaşayışı içeren değerlerden oluşmaktadır.

İlgili sorular

1 cevap 29 gösterim
1 cevap 74 gösterim
1 cevap 17 gösterim
1 cevap 88 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...