Uçan Sınıf kitabının özeti var mı?

59 gösterim
14 Ocak 2014 Adını Vermek İstemeyen İzleyici sordu
14 Ocak 2014 Mira düzenledi

1 cevap

+1 oy
14 Ocak 2014 misafir cevapladı
Kitabın kahramanları edebiyat hastası Johnny Trotz, okulda başarılı bir öğrenci olan Martin Thaler, karnı her zaman aç ve tombul Matthias Selbmann ile ufak tefek bir çocuk olan Uli von Simmern'dir.
Bu öğrenciler Johann Sigismund Yatılı Okulu'nda eğitim görmektedirler. Bir gün Noel için bir tiyatro oyunu hazırlamaya karar verirler. Ancak rakip okul bir öğretmenin öğrencisini kaçırır. Ayrıca güzel yazı notları da kaçırılmıştır. Bu nedenle rakip okulla savaşmayı düşünürler.

Hikayenin baş kahramanı Elçi Sebastian, rakip okulun elebaşının evine gider. Arkadaşlarının serbest bırakılması ve defterlerinin geri verilmesi ister.Fakat kabul edilmez. Tam kavga başlayacağı sırada “Sigara İçmez” ortaya çıkar ve böylece kavga ederlerse polisin ve okul idarelerinin her şeyden haberdar olacağını ve başlarının belaya gireceğini söyler. Kavga yerine onlara bir öneride bulunur. Her okuldan birer kişinin yumrukla düello etmesi, yenilenin yenenin şartlarına uyması önerisini sunar. İki taraf da bunu kabul eder.

Karşı tarafın kavgacısı Wawerka, diğer tarafınki ise Matthias olur. Kısa bir kavgadan sonra, Matthias rakibini yener. Ama karşı tarafın öğrencileri sözlerinde durmazlar. Yeniden savaş düzeni alınır. Kar topu stokları arttırılır ve Herkes Hücum! emrini bekler.. Birden bire kartopu yağmuru başlar. Bu arada Martin, Johnny ve Sebastian rehineyi kurtarmanın peşindeler. Rakip okulun ele başısının apartmanlarının kö*mürlüğünde, başında iki nöbetçi olan arkadaşlarını kurtarırlar. Fakat defterler yanıp, kül olmuştur. İki nöbetçiyi bağlayıp, hızla savaş alanına dönerler. Savaş alanına döndükten sonra arkadan saldırarak savaşı kazanırlar. Ama defterler kül olmuştur.

İlgili sorular

1 cevap 33 gösterim
14 Mart 2016 afra sordu
0 cevap 10 gösterim
4 cevap 98 gösterim
16 Ocak misafir sordu
1 cevap 244 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...