Arabaların insanlara sağladığı kolaylıklar nelerdir?

104 gösterim
26 Şubat 2012 misafir sordu
14 Kasım 2012 My sassy girl düzenledi
Araba bize hangi kolaylıkları sağladı

1 cevap

0 oy
14 Kasım 2012 My sassy girl cevapladı
 
En İyi Cevap
Arabalar insan hayatı için çok önemli bir yere sahiptir.Arabaların ilk bulunuşunda günümüzde motorlu arabalara kadar büyük bir süre geçmiştir.Bu süre zarfında insanlar tarafından yürütülen arabalar, hayvanlar tarafından yürütülen arabalar ve son olarak motor gücü ile yürütülen arabalar ortaya çıkarılmıştır.Günümüzde hala bu arabaların tamamını görmek mümkün.

İnsan gücü ile çekilen arabaları şehir hayatında da kırsal kesimlerde görmek mümkün.Bu arabalarla kısa mesafeler için yük taşınır ve insanların yük taşımasını kolaylaştırır.

Hayvan gücü ile yürütülen arabalarla da yük ve insan taşıması gerçekleştirilir.Yük taşıyarak kısa zamanda büyük işler gerçekleştirilir.Böylece hem zamandan hemde insan gücünden tasarruf edilmiş olur.Ayrıca insan taşıması içinde kullanılan bu arabalar yine kısa zamanda bir yerden başka bir yere gitmenizi sağlar.Faytonlar, at arabaları gibi.

Günümüzdeki motor gücü ile çalışan arabalar ise hem insan taşımasında hemde yük taşımada kullanılmaktadır.Bu arabaların sınıfına otomobiller, kamyonetler, kamyonlar, otobüsler vs. girmektedir.Uzak mesafeleri kısa zamanda katetmeye yarayan bu arabalar insan hayatını en çok kolaylaştıran buluşlardandır.Aynı zamanda çok büyük yüklerinde taşımasını sağlayan bu arabalar yine insan hayatını kolaylaştırmaktadır.Şehirler arası veya uluslar arası insan ve eşya taşıması ile insan hayatına büyük kolaylık sunmaktadır.

İlgili sorular

Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...