Mavi Zamanlar kitap özetini yazar mısınız?

3,627 gösterim
22 Mart 2015 misafir sordu

2 Cevap

0 oy
22 Mart 2015 zuhal7b cevapladı
Ala`nın yolu, bu kez "Dünyanın Yedi Harikası"ndan biri olan Mausoleum`un bulunduğu, Karia ülkesinin başkenti Halikarnassos`a (bugün Bodrum) varır. Ala`ya bu yolculuğunda, kendisi kadar ilginç biri rehberlik edecektir. Bu kişi, "tarihi yazanların atası" diye tanınan gezgin, araştırmacı ve tarihçi Halikarnassoslu Herodotos`tur. Ala, Herodotos ile birlikte önce Halikarnassos`u, sonra da yarımadayı gezecek ve Ege dünyasındaki yolculuğuna devam edecektir.

Uzay zamanda gizli mavi bir zaman dilimine gitmek ister misiniz? Sırlarla örülü o zamanı merak ediyorsanız Mavi Zamanlar'ın yolculuğuna siz de katılın.

İlköğretim okulları arasında düzenlenen öykü yarışmasında derece alan dört gencin ödülü, "arkeolojik kazı alanında bir haftalık tatil" dir. Bu tatili geçirecekleri bölge, Bergama'da bir su kenti olan Allianoi kazı alanıdır.Öykü yarışmasında dereceye giren Birce ve arkadaşlarının ödülü, Bergama'da sular altında kalmaktan kurtarılmaya çalışılan Allianoi kazı alanında geçirecekleri bir haftalık tatildir. Burada, Birce'nin eski bir kitapçıdan aldığı "Gizli Geçitleri Bulmanın Yolları" adlı kitaptaki Dolunay Masalcısı'nın verdiği ipuçlarının peşine düşen çocuklar, Allianoi'nin gizli geçitlerini, su perisini keşfederken manyetik çekim alanlarıyla oynayarak su kaynaklarını yönlendirmek isteyen güçlere de engel olurlar. Böylece dünyanın dengesini bozacak bir tehlikeyi de önlerler.
0 oy
22 Mart 2015 _EKSELANS_ cevapladı
Mavisel Yener’den çocuklara okuma zevki veren ve macera tutkusu kazandıran Mavi Zamanlar kitabı Tudem Yayınları’ndan çıkmıştır. Sekizinci sınıfa geçen Birce, yedinci sınıf ders kitaplarını verip onların yerine tatilde okuyabileceği kitaplar alır. Bu kitaplardan birinin adı ilgisini çok çeker: Gizli Geçitleri Bulmanın Yolları”. Birce, bu kitapla birlikte kendini büyük bir maceranın içinde bulur. Katıldığı bir yarışmada dereceye giren Birce, Alyanoi Arkeolojik Kazı Alanı’nda bir haftalık tatil kazanır. Bu tatilde Birce ve arkadaşları Alyanoi Antik Kenti’nin izini bulurlar. Fakat bu keşif o kadar da kolay olmayacaktır. Çünkü bu antik kentte bulunan bir kristal dünyanın su dengelerinin dört merkezinden biridir. Mısır devleti için çalışan casuslar bu dengeleri değiştirmek için harekete geçerler.

İlgili sorular

0 cevap 46 gösterim
1 cevap 74 gösterim
3 cevap 252 gösterim
2 cevap 83 gösterim
4 cevap 74 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...