Teknolojik ürünlerin yararları nelerdir?

165 gösterim
29 Şubat 2012 misafir sordu
4 Mart 2012 düzenledi
teknolojik ürünlerin zararını yazmışsın peki yararları???

4 Cevap

0 oy
8 Mart 2012 misafir cevapladı
 
En İyi Cevap
1- İnternet sayesinde dünyanın diğer bir ucundan diğer ucuna bilgi ulaştırılabilmektedir.

2- Teknoloji sayesinde insanlar çok daha kolay yaşam imkanlarına sahip olurlar ve yapacakları işler çabul ve rahat yapabilirler. Örneğin; evlerde kullanılan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi teknolojik ürünler işleri kolayca yapmaya yararlar. Evlerde bulunan teknolojik aletler yardımıyla hem bilgileri ve yiyecekleri saklarsınız hemde yapacağınız işleri daha hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işleri yaparken daha az enerji sarfedebilirisiniz.

3- Teknoloji tıp alanındada çok faydalı birşeydir. İnsanların hayatına olumlu etkiler sağlamaktadır. İnsanların hastalıkların daha çabuk bulunması için tıptaki teknolojik ürünlerden yararlanılmaktadır.

4-Eğitim alanındada teknolojinin çok faydası vardır. Mesela; episkop, projeksiyon makinesi ve televizyon gibi ürünler yardımıyla okullarda ders anlatmada kolaylık sağlanmaktadır.

5- Teknolojinin birdiğer faydası insanların düşüncelerini, duygularını daha fazla insana anlatmasının daha kolay bir hale gelmesidir. Matbaa sayesinde birçok kitap basılmış ve insanlar bu kitaplar sayesinde kültürleri gelişmiştir. Hayatımızda internet, gazete, televizyon, radyo ve diğer iletişim aletleri ile daha fazla insana haberler ulaştırılmaktadır.

6- Teknoloji ulaşım alanında da çok faydalıdır. Eskiden yolları atlarla veya yüreyerek aylarda belkide yıllarda gidilmekteydi. Teknoloji sayesinde bu kolaylaştı ve çok uzak biryere kısa zamanda ulaşılabilmektedir.
0 oy
2 Nisan 2012 misafir cevapladı
cevaplaR COK  GUZEL AMA  COK AZ.... GINE TESKKURLER:))))9
0 oy
2 Nisan 2012 misafir cevapladı
2 Nisan 2012 düzenledi
En İyi Cevap
0 oy
30 Mart 2016 cffffff cevapladı
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

İlgili sorular

1 cevap 126 gösterim
1 cevap 79 gösterim
6 cevap 21,220 gösterim
1 cevap 45 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...