'Atatürk'e Mektup' örneği verir misiniz?

17 gösterim

1 cevap

0 oy
23 Kasım 2015 Yavuz195 cevapladı
 
En İyi Cevap
Türk çocuklarının ve gençlerinin sesine kulak vermek dertlerine dileklerine derman olabilmek adına ey Türk gençliği!” makamına başkan almaya karar vermişsiniz. Yeni görevinizde başarılarınıza bıraktığımız yerden aynı şekilde devam etmeniz en büyük dileğim.

         Atam;19 Mayıs 1919’da bu ülkenin hatta dünyanın kaderini değiştirdiniz. Yeniden ülkemizin tarihini yazdınız. Size ulusum minnettardır. Ancak size yüksek makamınızı bıraktığınızdan beri yeriniz hiç dolmadı.

        Her yüz yılda bir sizin gibi insanların dünyaya geleceği söylenirdi. Ben sizi 2081 yılında bekliyordum. Ancak ülkemizin durumunu görünce tekrar yapılacak işler var diyerek göreve talip olmuşsunuz. İnanıyorum ve size sonsuz bir güven duyuyorum.

         Üzerimize kurtuluş savaşın da daha ağır yüklerin yükleneceğini ev baştan belirtmek isterim. Hiçbir şey sizin bıraktığınız gibi değil. Zaman içerisinde her şey çok değişti. Anlaşılmaz ve inanılmaz güvensizlikler yurdumuzu sardı.

      O zamanlar da düşmanlarımız belli idi. İngiliz almanı Fransız nicesi. Ancak şimdi düşmanlarımızı tanıyamaz olduk. Askeri dağdaki kardeşi anne babayı çocuğu çocukları ise anne babaları öldürür oldu. Sebepleri hep nedensizdi. Hiç kimse bilmiyor. Neyi hangi nedenle niçin yok ettiklerini. Bu yüzden dedim hiçbir şey sizin bıraktığınız gibi değil diye. Ama ben yine d umudumu hiç kaybetmedim. Bir gün yeniden çıkıp geleceğinizi biliyordum. Çünkü siz 75 milyonluk bir ülkede 74 milyonun yüreğinde sevgi ve özlemle beslenerek yaşatıldınız.

     Durum vahim ama ümitsiz değil. Çünkü bu gün daha güçlüsünüz.

  -Nereden alıyorum bu güçleri. Der seniz ben varım atam biz varız! Düşmanlarımızın elli katı Türk genci çocuğu ve büyüğü var. Siz demiştiniz. “Muhtaç olduğun kudret damarınızdaki asil kanda mevcuttur” diye.

           İzin verirseniz size siz yerine “canım ayam!” demek istiyorum dün böyle diyordum. Bugün de demek istiyorum. Ben ve arkadaşlarım emir ve görüşlerinize hazırdır. KOMUTANIM……

İlgili sorular

1 cevap 104 gösterim
1 cevap 29 gösterim
1 cevap 177 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...