İngilizce notumu nasıl düzeltebilirim?

49 gösterim
27 Aralık 2015 aleyna sordu
İngilizce notum biraz düşük, İngilizceyi anlamakta zorluk çekiyorum, ne yapabilirim?

2 Cevap

+1 oy
28 Aralık 2015 artvizyon cevapladı
İngilizce çalışmak (hele onca dersten sonra) gerçekten zahmetli bir durum gibi gözükür gözümüze. Fakat çok zor değildir. Öncelikle; İngilizcenin mantığını iyi anlayabilmek için (olmazsa olmaz), Türkçe dilbilgisi konusunu iyice öğrenmek zorundayız. İsim, sıfat, fiil, edat, zarf, tümleç... gibi konuları, cümle yapısını iyi bilmiyorsanız, İngilizce öğrenmeniz ezber ötesine pek geçemeyecektir. Ezber de kısa zaman sonra unutulmaya mahkumdur her zaman.

İngilizce yapı itibari ile Türkçe'den çok daha kolay bir dildir. Hatta; Geniş Zaman ve Di-li geçmiş zamanı öğrendiğinizde, seviyenize göre bir çok kaynak okuyup - anlayabilirsiniz. Fonetik için de zaman buldukça İngilizce yayınlar dinleyebilirsiniz. Zaten zaman formüllerini öğrenmek işin en kolay kısmıdır. Hatta bir çoğunda formül temel olarak aynıdır (fiil ek alır yardımcı fiil değişir gibi,)  geriye kelime bilgisi kalıyor. Bunu da kendinize değişik hobiler edinerek geliştirebilirsiniz.

İngilizce de "Konuşmak" ise en zorlanılacak kısım olacaktır. Kelimeler yazıldığı gibi okunmadığından bunları fonetik açıdan dinlemeniz şart oluyor. Ve etrafınızda pratik yapabilecek birini bulamazsanız, konuşma beceriniz biraz zaman alabilir.

 Konuya biraz hobi olarak ele almak, çalışmayı zevkli hale getirecektir.
+1 oy
30 Aralık 2015 sinem k, cevapladı
küçük kağıtlar kes ve o kağıtların bir yönüne türkçesini öbür tarafınada ingilizcesini  yaz ve bunları bir kartona biriktir. günlük  üç dört sefer bu kağıtları oku. eğer türkçe kelime denk geldiyse ingilizcesini tahmin et ,ingilizce ise de türkçesini tahmin et. arkadaşlarınla yada öğretmenlerinle ingilizce konuş ve ingilizce şarkı yada film izle inan ki bunlar çok yararlı olacaktır tabi sürekli yapılması gerekiyor .ben sınava hazırlanan birisi olarak bundan yanayım. başarılar diliyorum...

İlgili sorular

5 cevap 63 gösterim
23 Aralık 2015 misafir sordu
2 cevap 137 gösterim
29 Kasım 2014 delirecem yaaaaa açıl sordu
1 cevap 114 gösterim
7 Ocak 2014 misafir sordu
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...