Eğitim, sağlık, çevre ve yardımlaşma alanlarında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları nelerdir?

17,406 gösterim
13 Mart 2012 misafir sordu
13 Mart 2012 düzenledi
eğitim sağlık çevre ve yardınnlaşma alanlarında faaliyet gösteren sivil toplum kururşlarından bir tanesi şeçiniz seçtiğiniz bu kuruşlarla iligili araştırma yaparak her birinin amaçlarının neler olduğunu öğreniriz öğrendiklerinizi yazılı hale getirerek sınıfta paylaşınız

3 Cevap

+3 oy
23 Mart 2012 misafir cevapladı
 
En İyi Cevap
eğitim ile ilgili
eğitim sen
istanbul  eğitim ve gençliğe hizmet vakfı
denizlililer birliği eğitim ve kültür vakfı
sağlık ile ilgili
türk diyabet vakfı
türk böbrek vakfı
lösemili çocuklar sağlık ve eğitim vakfı
çevre ile ilgili
doğal hayatı koruma derneği
türkiye çevre vakfı
türkiye çevre ve eğitim vakfı
 bunların amaçları insanlara gönüllü olarak para almadan yardım etmek çevreyi korumak ve diğer konularda insanları bilgilendirmektir...
umarım işinize yarar arkadaşlar.
+1 oy
27 Mart 2013 meraklı cevapladı
Lösev Nedir, Lösev Ne Demek
Lösev (Ankara Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) lösemili çocuklara yardımda bulunan ve birçok ihtiyacını karşılayan bir vakıftır. 1998 yılında kurulmuş olan 13 yıllık bir vakıftır. Türkiye'de ilk lösemili çocuklar hastanesi Ankara'da hizmete başlamıştır (Lösante). Şu an İstanbul ve İzmir'de şubeleri bulunan vakfın bünyesinde 7600 civarında lösemili çocuk bulunmaktadır.

Kuruluşu Lösemili Çocuklar Vakfı (Tam adı Ankara Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı), ilk kez 1998 yılında kuruldu. Lösemili çocukları tedavi amacıyla SSK Ankara Çocuk Hastanesine yatırdığımız ilk günlerdi... Hastane yönetiminden çocukların odaları için küçük bir televizyon talebine aldığımız olumsuz yanıt sonrasında o hastanede çalışan doktorlar, hemşireler ve personel, aramızda para toplayarak küçük bir televizyon aldık. İlk zamanlarda bir çocuğumuzun yol parasını ya da okul ihtiyacını karşılamak bizler için büyük sorundu. Ancak günler geçtikçe büyüdük, güçlendik; projeler geliştirdik, hedeflerimizi büyüttük. Çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için dürüstçe ve tüm enerjimizle çalıştılar.

24 Eylül 2000 tarihinde Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE'yi hizmete açmış olan Vakıf; bugüne kadar 7000'e yakın lösemili çocuk ve ailesini yaşama bağlamış, Türkiye'nin ilk LÖSEV - Lösemili Çocuklar Okulu'nu açmış, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Pediatrik Hematoloji Servislerine destek vererek köklü çözümler yaratmayı, toplumsal ve kalıcı hizmetler vermeyi sürdürmüştür.

Bugün onlarca çalışanı, 7000'e yakın lösemili çocuk ve aileleri, binlerce gönüllü üyesiyle kocaman bir aileler...

Vakfın Amacı LÖSEV' i kurmaktaki amacımız; lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanısıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.

Türkiye'de her yıl 1000-1200 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple vakfımız gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanısıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.
0 oy
18 Mart 2014 Şirin cevapladı
18 Mart 2014 Şirin düzenledi
Doğal Hayatı Koruma Derneği

Doğal hayatı koruma derneği, Türkiye genelinde su kaynakları ve sula kalanlar, deniz ve kıyılar,ormanlar ve biyolojik çeşitliliğin korunmasını amaçlayan projeler yürütmektedir.

Doğal kaynakların sürdürülebilir kalkınma anlayışı çerçevesinde korunması ve kullanılması hedefini benimsiyor, bu amaçla bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yapılıyor.

İlgili sorular

1 cevap 99 gösterim
1 cevap 66 gösterim
3 cevap 87 gösterim
1 cevap 180 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...