Toplum için gönüllü çalışan kurumlar nelerdir?

268 gösterim
17 Mart 2012 misafir sordu
22 Mart 2012 düzenledi
Lütfen hemen cevaplayın.Çok acelem var...

1 cevap

+1 oy
6 Mart 2016 Hakan cevapladı
cevabın 4 yıl sonra geliyor ama şimdi gördüm belki yeni arayanlara bir faydası olur.
Erozyonla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarının hangileri olduğunu ve bunların yaptıkları çalışmaları araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı görsel malzemelerle destekleyerek bir poster sunusu hazırlayıp sınıf arkadaşlarınızla paylaşınız.

Erozyon ile mücadele eden sivil toplum kuruluşlarından en önemlisi ve etkilisi Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) gelmektedir. Bu vakfın kuruluş amacı erozyon tehlikesi bilinci oluşturmak, bunu önleme çalışmalarına destek olmaktır. Diğer sivil toplum örgütleri Yeşil barış anlamına gelen Greenpeace, Doğal Hayatı Koruma Vakfı ve ÇEKUL (Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Vakfı)’dır.
http://www.yardimcikaynaklar.com/erozyonla-mucadele-eden-sivil-toplum-kuruluslari-ve-yaptiklari-calismalar/

Çevre İle İlgili Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları Nelerdir? Önceki konumuzda toplumun yardım ihtiyacının karşılanması için SHÇEK yardım kuruluşunu incelemiştik. Bu konumuzda çevre ile ilgili kuruluşları inceleyeceğiz. Toplumun İhtiyaç konularının son konusunu oluşturmaktadır bu konumuz.

http://www.yardimcikaynaklar.com/cevre-ile-ilgili-sivil-toplum-kuruluslari/

yaşadığınız yerde eğitim ve sağlık alanında hangi sivil toplum kuruluşları bulunmaktadır? Sağlık ve eğitim gibi temel ihtiyaçların karşılanmasında bazen resmi kurumlar tek başına bütün ihtiyaçları giderememektedir. Bu ihtiyaçları giderme amacı taşıyan sivil toplum kuruluşları kurulmaktadır.

Sivil toplum kuruluşları devletten bağımsız çalışan ve devlete destek veren kuruluşlardır. Dernek, vakıf, oda ve sendikalardan oluşan sivil toplum kuruluşları yasalara uygun olarak topluma çeşitli alanlarda hizmet ederler.

http://www.yardimcikaynaklar.com/egitim-ve-saglik-alaninda-hangi-sivil-toplum-kuruluslari-bulunmaktadir/

İlgili sorular

1 cevap 2,353 gösterim
12 Nisan 2012 misafir sordu
4 cevap 79 gösterim
1 cevap 188 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...