İnsan hayatında en çok arkadaşlar mı yoksa aile mi etkilidir?

305 gösterim
26 Mart 2012 misafir sordu
27 Mart 2012 düzenledi
Münazara knusu benim tezim arkadaş. İnternette hiç birşey bulamadım. En azından bana fikir verebilirseniz mutlu olurum. Lütfen biraz da acele... (Çarşamba münazara yapacağız.)

3 Cevap

0 oy
26 Mart 2012 misafir cevapladı
Bana göre arkadaş çevresi etkilidir. Arkadaş çevresi ile çok sık görüşürüz. Okulda, evde, sokakta.. Arkadaş çevresi ne kadar kötü olursa o kişini o kadar olumsuz yönde etkilenir. Ailesi ne kadar uğraşsada, çaba göstersede bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Arkadaş çevresi ne kadar iyi olursada bireyin gelişimi o kadar çok olumlu yönde etkilenir.
0 oy
29 Mart 2012 misafir cevapladı
Bence insanın hayatını en çok arkadaş ortamı etkiliyor.Çünkü arkadaş ortamı eğer kötüyse insanın da iyi olacağı düşünülmesi çok zor bir ihtimal.İyi aile çocuğu bile kötü bir arkadaş ortamı varsa anında bozulur.Örneğin hiçbirimiz 5 yaşlarında küfür etmemişizdir.Ama okul yaşamından sonra %85'i küfür ediyor.Arkadaş ortamı iyi ise çocuk daha da iyiye gider.Daha birçok böyle örnek verebiliriz.Ama çocuk ailesiyle arkadaş gibi olursa iş o zaman değişebilir.Ama ne olursa olsun kişinin yaşamını en çok arkadaş etkiliyor.
0 oy
3 Mayıs 2012 misafir cevapladı
arkadaştır bence

İlgili sorular

2 cevap 121 gösterim
6 cevap 187 gösterim
1 cevap 46 gösterim
5 cevap 120 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...