Civcivler ne yer?

620 gösterim
31 Mart 2012 misafir sordu
2 Nisan 2012 düzenledi
civcivim   açıktığında    neler    yer?

9 Cevap

0 oy
5 Haziran 2012 misafir cevapladı
mısır .. ancak özel yem şeklinde öğütülmüş mısır yer .. büyüdüklerinde buğday da yerler ama küçükken kesinlikle vermeyin ölürler . bünyeleri kaldırmıyor .. pazardan ya da evcil hayvan dükkanlarından civciv im var deyin onlar yardımcı olurlar ..
0 oy
6 Haziran 2012 misafir cevapladı
Bence mısır büyük gelir,ama ıslatımış ekmek parçaları yiyebilir,tam olarak bilgim yok.Aldığınız yer veya Petshop'lara (Evcil hayvan mağazası)sorarsanız söylerler size.
0 oy
6 Haziran 2012 misafir cevapladı
yok zaten büyük mısır değil .. özel olarak hazırlanmış mısır .. küçük küçük parçalara ayrılıyorlar .. öğütülmüş yeni .. ekmek verilmesini de pek tavsiye etmem .. civcivler hassas oluyorlar .. ölebilirler .. en iyi yiyecekleri özel öğütülmüş mısır ..
0 oy
6 Haziran 2012 misafir cevapladı
dücük,bulgur,ufalanmış ekmek içi vs.
0 oy
6 Haziran 2012 misafir cevapladı
evde civciv beslemeye çalışmak saçma biraz .. daha çok bahçede bakılabilirler . hem dışkıları kokmaya başlayabilir bir süre sonra evi koku sarar .. sadece ilk zamanlar evde bakılabilir o da üşümemeleri için ama zaten yazın olduğu için genelde sorun olmaz .. kedilere falan dikkat edin ama yiyebiliyorlar küçükken .. bir zaman sonra büyüyünce zaten kendi başının çaresine bakarlar :D bununla birlikte tek büyütmeyin 3-5 tane olsunlar , sonra yalnızlık çekerler :D bununla birlikte ele alarak devamlı hayvanları rahatsız etmeyin , sonuçta onlar da canlı oyuncak değiller yani rahat bir ortam sağlayın ve sevilecekse falan abartmadan yapın .. çocukların eline fazla vermeyin boğma riskleri oldukça yüksek , hem çocuklar hayvanları bunaltıyorlar , ellerinden bırakmıyorlar .. birde küçücük kümeslere kapsetmeyin rahatça dolanabilecekleri bir kümes ise tamam durabilir kapalı ortamda ama küçükse bunalmaları muhtemeldir ..bu sebeple bahçe varsa ya da mümkünse dışarı salın .. geceleri kümese koyun .. ayrıca erken vakitte uyanırlar o sebeple erken kalkın ve yemini suyunu verin .. onlar bizim gibi 10-11 e kadar uyumazlar .. 7-8 gibi bakılmazlarsa huzursuz olurlar ..

benim yaklaşık 10 yıllık deneyimlerim bunlar .. çocukluğumda köyde yaşamışlığım var .. sabah salardım akşam onlar kümesine girerdi zaten .. ama alıştırmak gerek ilk başlarda ..
0 oy
7 Haziran 2012 misafir cevapladı
Yukarıdaki bir cevapta ''dücük'' diye bir şey gördüm.O ne?
0 oy
7 Haziran 2012 misafir cevapladı
bilmem :D bizim köyde civciv demezler cücük derler :D
0 oy
7 Haziran 2012 misafir cevapladı
"civciv demektir efet,
tavuklara __gel bili bili bili deniyor...
civcivlere __ gel cücü cücü cücü...
k ahengi bozduğu için tabii ki kullanılmıyor...:P (04.02.2008 12:13)"

alıntıdır ..

http://nedir.antoloji.com/cucuk/

İlgili sorular

2 cevap 60 gösterim
1 cevap 44 gösterim
3 Mayıs 2013 francesco sordu
2 cevap 206 gösterim
14 Ekim 2012 misafir sordu
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...