Telefonun kronolojik sıralaması nasıldır?

771 gösterim
3 Nisan 2012 misafir sordu
4 Nisan 2012 düzenledi
kaç yılında hangi telefon çıkmış

1 cevap

0 oy
13 Haziran 2015 zuhal469 cevapladı
Tarihleri bulamadım ama Değişimini araştırdım
Geçmişten Günümüze Telefonun Gelişimi;
Telefonlar geçmişten günümüze gelene kadar bir çok şekillere girmiştir. Telefon modelleri dediğimizde; ahizeli telefon, radyo dalgalı telefon, tuşlu teelfon, cep telefonu ve akıllı telefonları aklımıza gelmektedir.Ahizeli
TelefonlarGraham Bell telefonu icat ettiğinde ilk olarak ahizeli telefonlar ortaya çıkmıştır. Ahizeli telefonların en büyük özelliği dinlenme ve konuşma için iki ayrı mekanizmasının olmasıydı. Mikrofonun gelişmesiyle ahizeli telefonlar da gelişmiştir.
Radyo Dalgalı TelefonlarBu telefonlar radyo dalgalarının sesi iletmesiyle yapılmıştır. Bu cihazın adı da telsiz olarak kayıtlara geçmiştir.
Tuşlu TelefonlarÇevirmeli telefonlardan sonra tuşlu telefonlar ortaya çıkmıştır. Elektronik teknolojisi geliştiğinde ilk tuşlu telefonlar ortaya çıkmıştır. Cep telefonlarının ortaya çıkmasıyla da tuşlu telefonlar önemini kaybetmiştir.
İlk Cep Telefonları1983 yılında Motorola firması ilk cep telefonunu çıkarmıştır. Bu telefon ilk cep telefonu icadı olmuştur. İlk cep telefonu 850 gram ağırlığındaydı. Batarya ile 35 dakika kesintisiz konuşulabiliyordu.Günümüzde ise cep telefonlarının son hali akıllı cep telefonlarıdır. Bu telefonlar android ve tuşsuzdur.
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...