Halk Eğitim Merkezi'nin amacı ve görevi nedir?

12,283 gösterim
9 Nisan 2012 misafir sordu
15 Mart 2013 nötrino düzenledi
Halk eğitim merkezinin amacı nedir ne gibi görevleri üstlenir?
bir cevap ile ilgili: Adliyenin görevleri nelerdir?

6 Cevap

+2 oy
9 Nisan 2012 misafir cevapladı
halk eğitim merkezinin amacı; vatandaşlara Atatürk devrimlerinin anlamını kavratmak ve saygı hoşgörü ve sevgi gibi duyguları geliştirmektir
+1 oy
14 Nisan 2012 misafir cevapladı
insanlara eğitim vermek
+1 oy
17 Nisan 2012 misafir cevapladı
çeşitli faaliyetler düzenleyerek insanların boş vakitlerini değerlendirmek
0 oy
+1 oy
3 Nisan 2013 BURCU BAŞAK cevapladı
Halk Eğitimi(Yaygın Eğitimi) bazılarına göre genç kızlara nakış kursu açan bir kurum, bazılarına göre okullarda destek amaçlı kurslar açan bir yer, bazılarına göre konser, gezi, konferans,sportif faaliyetler gösteren,organize eden bir kurumdur.Örgün eğitimde görev yapan bazı arkadaşlarımıza göre de oturulan veya kaymakamlığın vereceği görevleri yapan bir kuruluştur.
Halk Eğitimi elbette bunların hiç biri değildir. Böyle düşünenler Halk Eğitimi ,Halk Eğitimi Merkezleri’ni tanımayan ve bilmeyenlerdir.Bu söylenenler sadece Halk Eğitimin birer parçalarıdır. Her yaştaki, her düzeydeki kişiler Halk Eğitimin her türlü faaliyetlerinden mutlaka yararlanmalıdırlar. Halk Eğitimi faaliyetleri rast gele değil, planlı ve programlıdır.
Halk Eğitim; örgün eğitimin içinde veya dışında kalmış, her yaş gurubundaki fertlerin, günün gelişen teknolojik ,toplumsal,sosyal ve kültürel şartlara uyumlarını, değişik meslek sahibi olmalarını sağlayan, okuma-yazma ve eksik eğitimlerini tamamlayan planlı , proğramlı eğitim faaliyetleridir.Eğitirken üretim yapan, üretim yaparken iş gücünü ekonomik katkı olarak aile bütçesine aktaran, meslek sahibi kişiler yetiştirmek ve bunları toplumun değişik üretim ve hizmet sektörlerinde değerlendirmek halk eğitimin en başta gelen amaçları arasındadır.
0 oy
24 Mart 2014 gülfem cevapladı
kısaca= okuma yazma bilmeyen vatandaşlar için halk eğitimi veren merkez. :)

İlgili sorular

1 cevap 398 gösterim
1 cevap 97 gösterim
18 Aralık 2012 misafir sordu
1 cevap 98 gösterim
Okula Destek'e hoş geldiniz!

Sorun, cevaplayın ve okul eğitiminize destek olan soru-cevap platformumuzu geliştirin.

Teşekkürler!
...